18 grudnia 2010

Sharon Sale "Zagubieni"

Wes Holden przez piętnaście lat służył w oddziałach specjalnych. Poznał okrucieństwo i cierpienie, lecz nic nie mogło przygotować go na bezsensowną śmierć żony i synka, zabitych w ataku terrorystycznym. Nawiedzany koszmarami staje się wrakiem człowieka, a jego życie zamienia się w smutną wegetację. Do czasu gdy podczas włóczęgi po kraju przypadkiem trafia w progi domu Ally Monroe. Wychowana w górach Wirginii Ally wiedzie monotonne życie poświęcone opiece nad surowym owdowiałym ojcem oraz dwójką braci. Choć samotna, wierzy, że pewnego dnia w jej życiu pojawi się nieznajomy, który pokocha ją i odmieni jej los. Między tym dwojgiem pozbawionych złudzeń, zagubionych ludzi powstaje szczególna zażyłość. Ta więź pogłębia się jeszcze, gdy Ally i Wes stają ramię w ramię do walki z szalonym naukowcem, który próbuje wyhodować zmodyfikowany genetycznie narkotyk...

Jest to książka opisująca losy człowieka, który przeżył wojnę, widział wiele zła. Spotkało go wielkie nieszczęście ponieważ zginęła mu żona i dziecko. Autorka opisuje emocje, ból jaki towarzyszy głównemu bohaterowi. Jednak spotyka on na swojej drodze przyjazną osobę, która pomaga mu  na nowo odnaleść sens życia. 
Książka zawiera również wątek kryminalny. Spokój bohaterów zamąca naukowiec, który jest niezwykle niebezpieczny. 
Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Końcowe sceny trochę są przerażające, co na pewno wzmacnia odczucia czytelnika. Dlatego chodź czytałam ją już dawno temu, nadal nogę przywołać emocje jakie mi towarzyszyły przy jej czytaniu. 
A więc: Polecam :)
Moja ocena: 5/6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz