9 stycznia 2011

Izabela Sowa "Cierpkość wiśni"

Druga - po "Smaku świeżych malin" - powieść z "owocowej trylogii" Izabeli Sowy. Jej bohaterka i narratorka, Wiśnia (czyli Wisława), przekracza właśnie próg dorosłości - rozpoczyna studia na sławnym Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Życie żaka, jak wiadomo, łatwe nie jest: na uczelni rządzą sekretarki, profesorowie dusze mają sfrustrowane, a umysły zakręcone (ale jak!), pieniędzy na stypendia nie ma, tak samo miejsc w akademikach, a stancje, okazuje się, nie tylko pierwszą literę mają wspólną ze slumsami. Zatem czarna rozpacz? A skąd! Jest przecież przyjaźń, są kumple, jest miłość i jest życie - czasem - takie śmieszne...Druga książka stylem pisania i ogólną tematyką podobna była do pierwszej książki.
Autorka przenosi niektórych bohaterów z pierwszej część. Ci którzy, byli głównymi postaciami, w tej części są tylko parę razy wspomniani. Natomiast osoba, która była parę razy wspomniana w pierwszej części, jest w tej, jednym z główniejszych bohaterów.
Książka przyjemna, szybka do przeczytania. 
Może być użyteczna dla osób będących przed pierwszym rokiem studiów. Takie omówienie większości problemów z jakimi borykają się studenci na co dzień:)
Moja ocena: 5/6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz