9 września 2012

Andriej Diakow "Uniwersum Metro 2033 - Do światła"


"Do światła" Andrija Djakowa to w Rosji największy sukces w ramach Uniwersum Metro 2033 od czasu legendarnego Metra 2033. W misję odszukania tajemniczego światła, którego źródło tkwi gdzieś w Kronsztadzie, wyrusza z petersburskiego metra grupa straceńców. Przewodzi im Taran, doświadczony stalker, który za udział w wyprawie zażądał… Gleba – dwunastoletniego sierotę. W grupie znajduje się też wyznawca kultu Exodusu, wierzący w Arkę, która zabierze wybrańców do raju wolnego od promieniowania. Jak rozwiną się szorstkie początkowo relacje opiekuna i chłopca? Co czeka na wędrowców u celu? Czy spotkają innych, którzy przetrwali Katastrofę? Czy z bazy Floty Bałtyckiej zabierze ich krążownik „Wariag” – mityczna Arka wyznawców Exodusu? Do światła to pierwszy tom trylogii Andrieja Djakowa, ukazującej się w ramach Uniwersum Metro 2033 – międzynarodowego projektu Dmitry’a Glukhovsky’ego, autora bestsellerów Metro 2033 i Metro 2034, w którym biorą udział pisarze, osadzający swe historie w postapokaliptycznym świecie Metra 2033.
Dobra Nowina Artema.
Zakończenie powieści „Metro 2033” nie napawa optymizmem. Wydaje się, że dla rodzaju ludzkiego nie ma już nadziei i czeka go powolna zagłada. Czy aby na pewno? Przeczytaj „Ewangelię według Artema”, nowy końcowy rozdział „Metra 2033”, nadający książce inną, zaskakującą wymowę. Autorem „Ewangelii” jest sam Dmitry Glukhovsky.
„Ewangelia według Artema” w formie szesnastostronicowej broszury będzie dołączona do każdego egzemplarza powieści Andrieja Diakowa „Do światła”.

Moja ocena 4/6

1 komentarz:

  1. Mam w domu "Metro 2033" i kiedyś zaczęłam je czytać, ale utknęłam w pewnym momencie i nie mogłam ruszyć dalej. Może teraz pójdzie mi lepiej? Zabiorę się za to, gdy minie mi szał na obyczajówki :) Mojemu chłopakowi za to bardzo podobała się ta powieść i "Do światła" to może być świetny prezent na Dzień Chłopaka :)

    Dołączam do obserwujących

    OdpowiedzUsuń