20 marca 2012

David Nicholls "Jeden Dzień"

Emma i Dex? Doprawdy, trudno o mniej dobraną parę. Ona – zakompleksiona idealistka w grubych okularach. On – super-przystojniak z poczuciem, że świat należy do niego. Ona na wszystko musi ciężko zapracować. Jemu natychmiast udaje się to, o czym zamarzy. Ona szuka miłości, on seksu... Jest rok 1988. Oboje dostają dyplomy uniwersyteckie i spędzają ze sobą noc, chociaż nie taką, jaką sobie wyobrażacie, bo... zbyt dobrze się rozumieją! Emma dostaje pracę w podrzędnej knajpie, Dex robi karierę w telewizji. Ich drogi będą się schodzić i rozchodzić, aż po zaskakujący finał.
Wspaniała powieść dla wszystkich – o tym, jak się zmieniamy: my sami, nasze marzenia, widzenie świata, priorytety, jak coś tracimy, by co innego zyskać. Cudowne dialogi, żywe jak... samo życie. 

Moja ocena: 6/6

2 komentarze:

  1. Już od dawna mam ochotę na tę powieść, muszę ją w najbliższym czasie zdobyć :) Zapraszam na mojego bloga na wiosenny konkurs ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Książka spokojna i przyjemna. Ma w sobie to coś ;). Jeśli nie oglądałaś filmu, to polecam. Nie powinnaś się zawieść. Pozdrawiam i zapraszam do mnie :)

    OdpowiedzUsuń